Jak przedłużyć stosunek i opóźnić wytrysk? Przedwczesny wytrysk!

Jak przedłużyć stosunek – czyli czym jest przedwczesny wytrysk?

Jak przedłużyć stosunek i opóźnić wytrysk? Przed tym pytaniem staje coraz więcej mężczyzn w obecnym świecie, którym zależy na udanym życiu seksualnym. Zacznijmy może jednak od genezy, a więc głównego winowajcy. Przedwczesny wytrysk to problem, o którym nie mówi się głośno, jednak zmaga się z nim wiele par. Słowo „par” nie zostało tutaj użyte przypadkowo, ponieważ cierpi na tym również życie seksualne partnerki. Kobiety zazwyczaj nie dają po sobie poznać, że taka sytuacja w jakikolwiek sposób ich irytuje, jednak jak nie trudno się domyślić, one również pragną, aby w ich przypadku akt seksualny został doprowadzony do końca. Na samym początku chcieliśmy przedstawić dobrą wiadomość dla Panów, którzy zmagają się z problemem, którym niewątpliwie jest przedwczesny wytrysk. Przyczyny można upatrywać w wielu czynnikach, a my przedstawimy je w dzisiejszym artykule. Podpowiemy nie tylko jak opóźnić wytrysk, ale podamy na tacy kilka rad dotyczących tego, jak przedłużyć stosunek.

Na samym początku, zanim odpowiemy na pytanie, jak przedłużyć stosunek, należałoby scharakteryzować, czym jest wytrysk przedwczesny. W tym przypadku jest to pojęcie również subiektywne, gdyż za zbyt szybkie wystąpienie ejakulacji, można uznać każdy akt, który pojawi się wcześniej, niż by się tego oczekiwało. Na gruncie naukowym przedwczesny wytrysk to ten, który pojawi się w pierwszych dwóch minutach kopulacji lub jeszcze przed wprowadzeniem członka do pochwy. Badania z 2017 roku wykazują, że na taką przypadłość cierpi ok. 30% mężczyzn w wieku od 18 do 49 lat. Powodów przedwczesnego wytrysku może być bardzo wiele i ciężko postawić tutaj jakkolwiek diagnozę. W jednym przypadku dłuższy stosunek mogą zapewnić ćwiczenia mięśni kegla, w innym konieczne będą suplementy diety. Informacje o konkretnych sposobach  i rady dotyczące tego, jaka technika będzie najlepsza znajdziecie w dalszej części artykułu, dlatego zostańcie z nami. Pamiętajmy, że problem przedwczesnego wytrysku to znamię, w związku z którym cierpi również nasz partner seksualny. Ponad 50% kobiet wykazuje niezadowolenie w związku z tym, że ich stosunki seksualne trwają zbyt krótko, co wiąże się z ogólnym niezadowoleniem z życia seksualnego. Wytrysk który zachodzi na samym początku penetracji lub jeszcze przed wprowadzeniem członka do pochwy  może być również niebezpieczny jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Antykoncepcja poprzez użycie prezerwatywy występuje zazwyczaj bezpośrednio przed właściwym etapem aktu seksualnego. Problemy związane z przedwczesnym wytryskiem to w dużej mierze psychologia, to właśnie dlatego bardzo ważne jest, aby partner okazywał wsparcie i współuczestniczył w leczeniu przedwczesnego wytrysku czy procesie zaburzenia erekcji.

Przyczyny:

W tym akapicie należy rozgraniczyć zaburzenia seksualne powstałe na gruncie hormonalnym oraz te nabyte na gruncie psychicznym związanym z dotychczasowymi praktykami seksualnymi i około-seksualnymi. Pierwsza grupa to problemy, u których podstawy leżą zaburzenia hormonalne. Będzie to m.in.

  • niski poziom serotoniny
  • nadwrażliwość receptorów czuciowych
  • nadpobudliwość nerwu sromowego
  • anomalie rdzenia kręgowego
  • zapalenie prostaty
  • urazy i choroby neurologiczne

Tego typu zaburzenia mogą powodować przedwczesny wytrysk. Leki dostępne na rynku są w stanie im przeciwdziałać, jednak aby faktycznie były skuteczne, konieczna musi być odpowiednia diagnoza problemu. Konsultacja z lekarzem nie tylko pozwoli dowiedzieć się jak wydłużyć stosunek, ale również otrzymać receptę na środki, które precyzyjnie uderzą w przyczynę problemu. Jeśli chodzi o problemy z wytryskiem, czy zaburzenia erekcji to nie zawsze przyczyną jest zdrowie fizyczne. Sprawność seksualną tracimy bardzo często poprzez stres, lęk, czy niewłaściwie podejście, jakim drzymy stosunek seksualny. Jeżeli jest on tylko i wyłącznie drogą do zaspokojenia potrzeb, nie liczy się dla nas partner. Dłuższy stosunek nie będzie leżał w naturalnej potrzebie naszego organizmu i mózgu, który do realizacji celu będzie dążył jak najszybciej. Sex to proces, który powinien kojarzyć się z przyjemnością, poczuciem bezpieczeństwa i romantyzmem spowodowany miłością. Według seksuologów dłuższy stosunek będzie możliwy tylko wtedy, gdy mężczyzna oczyści swój umysł. Podobnie jak zaburzenia erekcji obniżają sprawność seksualną, tak również sex ze zbyt szybkim zakończeniem, może być problemem, przez który ucierpi związek, który mężczyzna tworzy z kobietą. To właśnie dlatego warto stosować ćwiczenia na przedwczesny wytrysk, które czasami w naturalny sposób pozwolą rozwiązać problem.  Pamiętajmy, że dłuższy stosunek to element, który podnosi sprawność seksualną oraz obopólną satysfakcję z pożycia.

Odpowiedzi na pytanie dotyczące tego, jak przedłużyć stosunek najczęściej szukają młodzi mężczyźni, u których wiek predysponuje organizm do nadpobudliwości seksualnej. Taki stan w połączeniu ze znikomą lub zerową liczbą stosunków seksualnych sprawia, że Ci nie mają okazji do rozładowywania napięcia i nabierania doświadczenia, czego efektem jest szybka ejakulacja. Problem może leżeć również w psychice, która nieprzyzwyczajona do tak intensywnych bodźców seksualnych, reaguje na nie ze zwielokrotnioną siłą, wzmagając podniecenie, co zdecydowanie nie pomaga na przedłużanie stosunku. W takich przypadkach seksuolodzy na pytania dotyczące tego, jak opóźnić wytrysk u młodych osób odpowiadają zgodnie, że Ci muszą po prostu nabyć doświadczenia poprzez praktykę. Alternatywą może być również masturbacja, jednak jak dowiemy się w kolejnym akapicie, nie zawsze jest to sposób na rozwiązanie problemu, lecz czasami na jego pogłębianie. Są to typowe problemy z wzwodem.

Jak opóźnić wytrysk przy pomocy masturbacji?

Pomimo iż kluczowym tematem tego artykułu są stosunki seksualne, ważnym elementem będzie w tym przypadku masturbacja. Na początku przedstawimy jej możliwy negatywny wpływ. Jeżeli onanizujemy się zbyt często i akt ten przebiega w taki sposób, by jak najszybciej dotrzeć do zaspokojenia i wytrysku, taka praktyka może kształtować pewne odruchy, które później odbiją się na życiu seksualnym. Wbrew pozorom przedłużenie stosunku w taki sposób nie zaistnieje. Organizm przyzwyczajony do tego, by jak najszybciej osiągać zaspokojenie, w obliczu dużego podniecenia, będzie realizował ten schemat, zapewniając przedwczesny wytrysk. Leki dostępne na rynku mogą opóźniać ejakulację, jednak istnieją na to również domowe sposoby i ćwiczenia.

Domowe sposoby na przedwczesny wytrysk – masturbacja

To może brzmieć paradoksalnie, że sposobem na to, jak opóźnić wytrysk będzie masturbacja, jednak udowodniono, że regularne ćwiczenia mogą wydłużyć stosunek nawet o kilkanaście minut. Przykładowo, ćwiczenie mięśni kegla może również pomagać w utrzymaniu erekcji, co jest także jedną z niedogodności, która dotyka mężczyzn w pewnym wieku. Wracając do masturbacji, istnieją pewne domowe sposoby, które należy wcielić podczas tego aktu, a regularne ćwiczenia sprawią, że czas stosunku ulegnie wydłużeniu.

Jak opóźnić wytrysk – domowe sposoby

Tzw. trening masturbacyjny to jedna z najpopularniejszych metod pozwalających na naturalne przedłużenie stosunku. Można wykonywać go w pojedynkę, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, by w tym akcie brała udział również kobieta, co dodatkowo może zjednoczyć kochanków w walce z problemem, jakim jest przedwczesny wytrysk. Pierwszy z domowych sposobów to tzw. metoda start&stop, polegająca na doprowadzaniu mężczyzny do momentu tuż przed orgazmem i zatrzymywanie aktu masturbacji na pewien czas, by wystudzić emocję. Taka praktyka pozwala opanować podniecenie, co w przyszłości przełoży się na większą kontrolę. Podobne działanie przynosi przedłużanie stosunku metodą trzech palców. Tuż przed zbliżającą się ejakulacją trzeba uciskać odpowiedni punkt w kroczu. Innym rozwiązaniem odpowiadającym na pytanie, jak opóźnić wytrysk, jest metoda APA polegająca na masowaniu konkretnych punktów (mostek, dolna cześć uda) przy jednoczesnym wyobrażaniu sobie w pełni kontrolowanego zbliżenia z partnerką. Jeśli chodzi o sposoby wykorzystywane już podczas aktu seksualnego, ważny może być także dobór pozycji. Warto wykorzystywać takie, które ograniczają bodźce wzrokowe, a przy tym podniecenie. Istotna będzie także częstotliwość i głębokość pchnięć, którą można ograniczyć do powolnych posunięć, a te pomogą kontrolować orgazm i opóźnić wytrysk.

5 sposobów, które pomogą przedłużyć stosunek

Jeśli chodzi o to, jak długo będzie trwałe seks, to pamiętajmy, że jest to nie tylko kwestia dotycząca bezpośrednio mężczyzn, ale również kobiet. Psychologia to aspekt, który jest podkreślany przez seksuologów, a to jak do stosunku podejdzie mężczyzna, będzie w dużej mierze uzależnione od kobiet! Niezależnie, czy mówimy o krótkiej penetracji, która jest spowodowana przez uwarunkowania fizyczne i psychiczne, w każdym z tych aspektów ważne jest wsparcie. Para powinna się wzajemnie wspierać i dążyć do tego, by seks był obopólną korzyścią, czego wynikiem z pewnością będzie dłuższy stosunek. Obecna medycyna zna już wiele sposobów, które pomogą opóźnić wytrysk. Istnieją specjalne suplementy diety, ćwiczenia na mięśnie kegla, czy prezerwatywy zawierające specjalny środek znieczulający wrażliwe miejsca, które zawiera penis. Specjaliści twierdzą, że istnieje również specjalny punkt pod jądrami, którego uciskanie powinno powodować, spowolnienie procesu prowadzącego do ejakulacji. Penis może być również uciskany u nasady, co powinno przynieść podobny efekt. Nie bez znaczenia będzie również rola kobiet! Te mogą pomagać w ucisku nawet podczas penetracji. Istnieją ćwiczenia mięśni kegla, które pozwalają na ucisk penisa nawet podczas penetracji. Taka technika z pewnością nie jest łatwa, aczkolwiek nie występuje tutaj żaden ból lub ucisk krocza. Partner z pewnością doceni takie wsparcie, a seks w dodatku stanie się czymś zupełnie na nowym poziomie. Mięsień kegla zarówno u kobiet, jak i mężczyzn to bardzo skuteczne narzędzie, jeśli chodzi o leczenie problemów z przedwczesnym wytryskiem. Dla mężczyzn przygotowano nawet serię specjalnych ćwiczeń krocza, które po pewnym czasie powinny zwiększyć kontrolę nad tym, w którym momencie wystąpi ejakulacja.

Popularne sposoby na dłuższe współżycie – czy skuteczne?

Leczenie problemów z przedwczesną ejakulacją może odbywać się na kilku płaszczyznach. Prezerwatywy to dobry sposób, jednak istnieją pewne wady – jeżeli penis jest zbyt nadwrażliwy, jego znieczulenie może nie być wystarczające. Z drugiej strony, jeżeli to będzie zbyt silne może ucierpieć na tym erekcja. Istnieją także specjalne żele do penisa, które mają podobne działanie, tutaj jednak trzeba pamiętać, by po nałożeniu preparatu założyć zwykłą prezerwatywę. W innym przypadku znieczuleniu będą podlegać również narządy partnerki i wtedy seks będzie równie nieefektywny. Technika uciskania krocza także może być nieskuteczna – może wywoływać ból i w tym przypadku również ucierpi erekcja. W dodatku większość kobiet wypada z nastroju, gdy do gry wchodzą, nazwijmy to niestandardowe zagrania podczas seksu. Takie leczenie zmniejsza libido i czasami wręcz pogłębia objawy psychiczne, co zdecydowanie w takim przypadku nie jest pożądane.

Co jest skuteczne?

Problemy z erekcją bardzo często powodowane są przez uwarunkowania fizyczne i hormonalne. Za działanie penisa odpowiedzialne jest w głównej mierze libido, a za komplikacje na tej płaszczyźnie odpowiada wiele czynników tj. zła dieta, choroby penisa, czy globalne choroby organizmu, które również obniżają libido, czy powodują problemy z erekcją. W tym przypadku objawy będą widoczne dopiero podczas seksu, dlatego bardzo często to, że stosunek seksualny trwa zbyt krótko, diagnozowane jest dosyć późno, a objawy występują podczas pierwszych inicjacji. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze to zdrowie jest przyczyną – czasami po prostu jest to wynik braku doświadczenia oraz nadmiernego poziomu podniecenia. Każdy kolejny akt będzie przedłużał stosunek seksualny. W każdym przypadku warto jednak słuchać porady lekarza. Ten zdiagnozuje problemy z erekcją bądź przedwczesnym wytryskiem i zaleci ćwiczenia wydłużające stosunek, bądź suplementy diety bez recepty. Ważna będzie również dieta, która jak doskonale wiemy, ma niebagatelny wpływ na zdrowie (również to związane ze sprawnością seksualną). Leczenie za pomocą środków bez recepty i suplementów diety może być skuteczne, jednak pamiętajmy, by wybierać tylko te środki bez recepty, które zaleci lekarz. W innym przypadku objawy mogą być jeszcze gorsze – np. zniszczymy nasze zdrowie, co spowoduje objawy na innych płaszczyznach. Porady lekarza są w tym momencie wymagane, a leczenie musi przebiegać wedle ściśle określonych reguł. W następnym akapicie podpowiadamy, jakie środki bez recepty zakupić, by zadbać o swoje zdrowie podkreśla Dariusz z challenge-poznan.

Tabletki na opóźnienie wytrysku

Jeżeli domowe sposoby na przedłużenie stosunku zawiodą, alternatywą mogą być tabletki dostępne na rynku tj. chociażby Member XXL czy Stimeo Patches lub żele znieczulające. W obydwu przypadkach cały widz polega na tym, by opóźnić stosunek poprzez ograniczenie bodźców czuciowych lub uregulowanie gospodarki hormonalnej organizmu. Szczególnie w przypadku tabletek ingerujących w gospodarkę hormonalną, przed ich stosowaniem należy koniecznie skonsultować się z lekarzem specjalistą, który podpowie, jak przedłużyć stosunek farmakologicznie. Lekarz wypisze odpowiednie środki lub zaleci szerzej zakrojoną terapię z wykorzystaniem leków z konkretnej grupy.

Zanim jednak zdecydujemy się na stosowanie dodatkowych środków, warto trenować przedłużenie stosunku poprzez domowe sposoby, które zaprezentowaliśmy powyżej. Każda kobieta powinna wspierać swojego mężczyznę w takiej terapii, gdyż jest to problem, na który on bardzo często nie wpływu. Pamiętajmy, by nie przesadzać z masturbacją, a podczas takiego aktu, powoli dążyć do orgazmu, co pozwoli nauczyć nasz organizm tego, jak panować nad momentem, w którym wystąpi ejakulacja. Mamy nadzieję, że tych kilka rad dotyczących tego, jak wydłużyć stosunek przyczyni się do tego, by Wasze życie seksualne odmieniło się na lepsze oraz pozwoli wrócić do gry i odzyskać pewność siebie wszystkim mężczyznom, którzy borykają się z takimi problemami.