English : polski

Lokalizacja i noclegi

Miasto Poznań

Nasza impreza odbywa się w Poznaniu – stolicy Wielkopolski, kolebce Państwa Polskiego. Poznań jest nowoczesnym miastem biznesu, obfitującym również w tereny zielone i reliktów początków państwowości polskiej. Wśród nich znajduje się zabytkowy stary rynek z ratuszem, zamek cesarski i IX-wieczna Bazylika Archikatedralna – pierwsza katedra na terenie Polski.
Baza imprezy zlokalizowana jest nad malowniczym Jeziorem Maltańskim, będącym wielokrotnie areną najważniejszych imprez sportowych na świecie – Mistrzostw Świata i Europy w kajakarstwie, wioślarstwie, wyścigów smoczych łodzi, jak również Pucharu Europy w triathlonie w 2006 roku. Tuż nad samą trasą pływacką i biegową wraz ze strefą startu i mety znajdują się trybuny dla kibiców, zatem każdy zawodnik może liczyć na ogromne wsparcie z ich strony.

Jezioro Maltańskie znajduje się niemal w samym centrum aglomeracji, gwarantując dogodny dojazd oraz tysiące mieszkańców miasta kibicujących na trasie. Poznań jest również doskonale skomunikowany z innymi miastami Polski oraz innymi państwami Europy. Miasto posiada połączenie autostradowe z zachodnią i wschodnią granicą kraju oraz wszystkimi większymi miastami Polski, jak również międzynarodowe lotnisko dla uczestników przybywających z najdalszych regionów świata.

Dojazd

Poznań jest miastem doskonale skomunikowanym z innymi miastami Polski oraz granicami kraju. Za pośrednictwem autostrady dojazd do Warszawy i Berlina możliwy jest w 2,5 h. W Poznaniu znajduje się również międzynarodowe lotnisko, w odległości 5 km od centrum miasta, bardzo dobrze połączone z bazą zawodów, wykonujące połączenia do 25 europejskich miast.
Baza zawodów znajduje się niemal w samym centrum miasta, równocześnie umożliwiając komfortowy dojazd, omijając śródmieście za pomocą obwodnicy. W pobliżu strefy startu/mety znajduje się ponad 500 miejsc parkingowych w odległości 1 km oraz ponad 2000 miejsc w odległości 2,5 km, zapewniając dogodne warunki dla zawodników oraz kibiców.
Poznań dysponuje bazą ponad 60 obiektów hotelowych, dysponujących łącznie ponad 7000 miejsc noclegowych o różnym standardzie. Tuż przy bazie zawodów znajdują się 3 hotele o standardzie 3* oraz camping. Tym samym każdy uczestnik imprezy wraz z osobami przyjezdnymi bez trudności znajdzie zgodne z oczekiwaniami zakwaterowanie.

Nocleg

Poznań oferuje szeroką gamę miejsc noclegowych.

W szczególności polecamy zakup noclegu u naszych Partnerów – Sheraton Hotel Poznań oraz Hotel Park

Link do rezerwacji:

https://www.starwoodmeeting.com/events/start.action?id=1706023339&key=2AB60BBB

 

she1778cmyk-173026-Blueprint Blue version Click thumbnail for more information

 

http://poznan.hotelepark.pl/

 

hotel park