English : polski

Info

Regulaminy poszczególnych dystansów: http://challenge-poznan.pl/etu-2016/info/regulamin/

 

Challenge Poznań odbędzie się w weekend 24 – 25  czerwca nad poznańską Maltą. Trasa pływacka na torze regatowym, błyskawiczne przejście do stref zmian, liczne wydarzenia towarzyszące i idealne warunki do uprawiania tej dyscypliny zagwarantują świetną zabawę wszystkim zawodnikom i ich rodzinom.

Challenge Poznań jest marką samą w sobie. Ubiegłoroczne Mistrzostwa Europy na Długim Dystansie rozegrane w ramach Enea Challenge Poznań udowodniły, że stolica Wielkopolski jest idealnym miejscem dla tej dyscypliny nie tylko pod względem infrastruktury czy tras, ale także kibiców i sportowego klimatu, który niósł każdego z zawodników do mety. To właśnie sympatycy triathlonu zapewnili tej imprezie sukces, który zagwarantował Poznaniowi wpisanie się na stałe w sportową mapę Europy.

Dla zawodników

Challenge Poznań 2017 to zawody przygotowane przez zawodników i dla zawodników – oznacza to, że organizatorzy biorą pod uwagę głos środowiska triathlonowego w przygotowywaniu imprezy. Zwiększenie komfortu rywalizacji, jej tempa i bezpieczeństwa oraz dodatkowych możliwości kibicowania (punkty kibica) i aktywizacji to najważniejsze elementy kolejnego święta tej dyscypliny w Poznaniu. Możliwość ubezpieczenia startu, dodatkowe kategorie wiekowe, mnogość konkurencji i klimat poznańskiej imprezy to czynniki gwarantujące rywalizację na najwyższym poziomie.